Kocaeli Web Tasarım » Patent Başvuru Ücreti Patent başvuru ücreti, araştırma ve inceleme raporları ücretleri, yıllık sicil kayıt ücreti ve danışmanlık ücretlerinin toplamından oluşmaktadır.
Kocaeli Web Tasarım » Patent Başvuru Ücreti
Kocaeli Web Tasarım
+90 212 212 35 18 bilgi(at)kocaeliwebtasarimi.com.tr Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Çerkeşli 41455 Dilovası Kocaeli

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Yaptığımız İşler

Tasarım

Web Tasarım

BlogPATENT BAŞVURU ÜCRETİ


İlgili Ücret sadece resmi başvuru ücreti ve danışmanlık ön ödeme yani peşinatı kapsamaktadır. Aşağıda ayrıntıları yazılı olan buluş dokümanları geldikten sonra net bütçe yazılı olarak ayrıca bildirilmektedir.Buradaki ve aşağıdaki fiyatlandırma sadece ortalama bütçe hakkında fikir sahibi olmanız için verilmiştir.

 • TÜRKPATENT Ücreti 10.76 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 42.30 TL
 • Hizmet Ücreti 1224.58 TL
 • KDV Matrahı 1235.34 TL
 • KDV Tutarı %18 222.36 TL
 • Genel Toplam 1500 TL


Sepete Ekle

PATENT BAŞVURU MALİYETLERİ

Patent başvurularında; başvuru aşamasında ödenen ücretler, süreç içinde ödenen ücretler ve tescil sonrası ödenmesi gereken ücretlerden oluşmaktadır.

Patent başvuru aşamasında ödenene ücretler

Hizmet Türü Resmi Ücret | Harçlar
Resmi TÜRKPATENT Patent Başvuru Ücreti 55 ₺ (KDV Dahil)
Resmi TÜRKPATENT Araştırma Raporu Ücreti 400 ₺ (KDV Dahil)
Başvuru, Takip ve Danışmanlık Ücretleri Verilecek hizmete göre başvuru aşamasında 1.500 ₺-2.500 ₺ arasında değişmektedir.


AÇIKLAMALAR

1. Yukarıdaki ücretler sadece  ön ödeme yani peşinat niteliğindedir. Özellikle buluşun varsa tarifnamesi, teknik resimleri ve Buluş Bilgi Formu 'nun tarafımıza ulaştırılmasından sonra net bütçe yazılı olarak tarafınıza gönderilmektedir.

Tarifname, istemler, teknik resimler, araştırma ve inceleme raporu örneklerini BURADAN inceleyebilirsiniz.

2. Örneğin Teknik resimlerin müvekkil veya tarafımızca yapılması ücretlerde değişkenlik yaratmaktadır. Yine tarifnamenin hazırlaması, yerinde inceleme, seyahat vs. iş ve işlemler danışmanlık hizmet ücretlerini etkilemektedir.

3. Patent başvuru süresince her işlem için hem TÜRKPATENT hem de patent firmaları ayrı ayrı ücret almaktadır. Örneğin Patent araştırma raporunun düzenlenmesi talebi ve ücreti başvuru aşamasında yapılabileceği gibi, sonradan da yasal süre içinde olmak kaydıyla başvuru/ödeme yapılabilir.

4. [[siteadi]] özellikle araştırma raporu talep ve ödemeleri başvuru aşamasında ödenmesini daha yararlı bulmaktadır. En azından sonradan bu işlem için fazladan hizmet ücreti ödememiş olacaktır.

PATENT TESCİL SÜRECİ VE SONRAKİ ÜCRETLER

Hizmet Türü Resmi Ücret | Harçlar
Patent 1.İnceleme Raporu Ücreti (TÜRKPATENT) 400 ₺ (KDV Dahil)
Resmi Patent 2.ve 3.inceleme raporu ücreti 400 ₺ (KDV Dahil)
Patent belge düzenleme ücreti 400 ₺ (KDV Dahil)
Yıllık sicil kayıt ücretleri Ödeme günündeki resmi ücret
Yukarıda Yazılı işlemlerin Her Biri için Hizmet Ücreti 236 ₺ (KDV Dahil)

(İtirazlara ve raporlara karşı görüşler vb. hizmetler dahil değildir.)

İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

İstenen Belgeler

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Buluşun tarifnamesi, varsa teknik resimler ve Buluş Bilgi Formu 
 2. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 3. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.
Yorumlar

Mehmet (7 Mart 2020)

Fiyatları çok iyi, şeffaf, tüm olası maliyetleri baştan söylüyorlar ve yazılı olarak teklif veriliyor. Dahası uzmanlıkları da gayet iyi, tarifnamenin yeniden düzenlemesi gerçekten ne kadar deneyimli olduklarını ispatladı. Teşekkürler